Płyn do czyszczenia systemów mlecznych MSK Cappuccino Cleaner HOME UNIWERSALNY 1L

Płyn do czyszczenia systemów mlecznych MSK Cappuccino Cleaner HOME UNIWERSALNY 1L

45.90 

5 w magazynie

  • Przeznaczenie: Ekspresy do kawy
  • Ilość użyć: do 65
  • Cel użycia: Usuwanie pozostałości zaschniętego mleka i osadów mlecznych w ekspresie do kawy
  • Zawartość pH: 13,0 – 14,0
  • Pojemność: 1000ml
  • Opakowanie: Plastikowa butelka

Bardzo wydajny środek – jedno opakowanie wystarczy nawet na 65 cykli czyszczenia toru mleka w ekspresie do kawy.

Płyn do czyszczenia systemów mlecznych MSK Cappuccino Cleaner HOME UNIWERSALNY 1L

Specjalistyczny preparat do czyszczenia układów spieniających mleko w ekspresach do kawy – przystawek cappuccino, pojemników na mleko, karafek, chłodziarek do mleka i rurek łączących, przez które przepływa mleko. Rozpuszcza pozostałości zaschniętego mleka, osady mleczne oraz zawarte w nich bakterie, a także usuwa nieprzyjemne zapachy. Zapewnia utrzymanie czystości dyszy napowietrzającej mleko oraz automatycznych spieniaczy. Przeznaczony między innymi do urządzeń marek takich jak: Saeco, Philips, DeLonghi, Krups, Jura , Siemens, Bosch, Melitta, Nivona, Venezia i innych*. Stosowanie preparatu nie wpływa negatywnie na smak i jakość podanej kawy.

Sposób Użycia

Przygotować roztwór 15 ml preparatu oraz 250 ml wody. Zanurzyć wężyk zasysający mleko w roztworze i uruchomić w ekspresie program czyszczący tor spieniania mleka. Należy postępować zgodnie z instrukcją producenta ekspresu. W przypadku braku programu czyszczącego w ekspresie w miejsce pojemnika z mlekiem należy ustawić pojemnik z przygotowanym roztworem i wcisnąć wybór „mleko” na ekspresie, po czym powtórzyć czynność.

Po procesie system należy przepłukać czystą wodą.

W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń najpierw należy namoczyć zabrudzone części w roztworze o większym stężeniu (np. 30 ml preparatu na 250 ml wody), a następnie opłukać pod bieżącą wodą. Najlepsze efekty zapewnia codzienne regularne czyszczenie.