KAWA ZIARNISTA BRAZYLIA CERRADO 1KG

KAWA ZIARNISTA BRAZYLIA CERRADO 1KG

64.00 

Brak w magazynie

Dokładne informacje o kawie:

Kraj pochodzenia: Brazylia

Region: Cerrado Mineiro

Gatunek: 100% Arabica

Metoda pozyskiwania: naturalna

Wysokość upraw: 800 – 1200 m n.p.m.

Kwasowość: niska

Profil Smakowy: karmel, nugat, czekolada mleczna

Opakowanie: 1000 g

KAWA ZIARNISTA BRAZYLIA CERRADO 1KG

Maestro Speciale – Przygoda z kawą czeka na Ciebie !

Kawy Maestro Speciale to idealnie selekcjonowane ziarna Arabica pochodzące z najlepszych plantacji na świecie.

Określenie speciality dotyczy kaw wysokiej jakości z bogatym profilem smakowym. Produkowane są z najlepszych ziaren i wypalane w prywatnych palarniach kawy. Speciality to wysoka ocena powyżej 80 pkt. wg klasyfikacji SCAA, wystawiona przez ekspertów z organizacji Specialty Coffe Association z siedzibą w Kalifornii, która weryfikuje smak, aromat i inne cechy kawy po zaparzeniu.

Rozkoszuj się smakiem, ponieważ jeden łyk kawy speciality jest zaproszeniem do świata zmysłów.

Brazylia Cerrado 

Zamknij oczy i przenieś się na drugą stronę świata, do raju w którym dominuje nieokiełznana przyroda, majestatyczne zapierające dech w piersiach widoki i niekończące się plaże! Przywitaj swój dzień z nutką brazylijskich klimatów, z prawdziwym diamentem wśród kaw.

To właśnie brazylijska kawa zasila rynek największą ilością ww. surowca. Drzewa kawowca uprawiane są na żyznej glebie, rosną na znacznie niższej wysokości, dzięki czemu ziarna kawy osiągają niższą kwasowość i gwarantują delikatniejsze doznania smakowe. Brazylijski klimat obfituje w gorące i wilgotne powietrze tym samym tworzy idealne warunki plantacyjne. Plantacja kawy zlokalizowana jest w rejonie Cerrado, gdzie natura odgrywa kluczową rolę m.in.: owoce ziaren poddawane są obróbce na sucho, poprzez wystawienie na działanie promieni słonecznych, co przekłada się na wyjątkowe i jeszcze głębsze doznania smakowe.

Kawa Brazylia Cerrado to kawa single origin, tzw. jednorodna, została zebrana z jednego terytorium upraw, dokładnie regionu Cerrado położonego w Ameryce Południowej na terenie Brazylii.

Charakteryzuje się intensywnym aromatem, delikatną, prawie nie wyczuwalną kwasowością i słodkim karmelowym nugatem i czekoladą mleczną. To spotkanie przeniesie wszystkie twoje zmysły do roztańczonej i rozpalonej słońcem Brazylii.

 

Poczuj ten smak! Daj ponieść się rytmom samby!

 


 

Naturalna obróbka ziarna kaw Speciality

Każdy owoc kawowca składa się z warstw, a zadaniem obróbki jest właściwe się ich pozbycie i dotarcie do „serca” produktu oraz późniejsze wysuszenie do odpowiedniego poziomu. Cały smak, jednak znajduje się w miąższu dlatego proces obróbki jest tak istotny.

Naturalny proces obróbki to jedna z najstarszych metod, zwana także obróbką „na sucho”. Ten sposób jest najbardziej ekologiczny. Najważniejsze jest duże nasłonecznienie, wysoka temperatura i wiatr. Owoce kawowca poddawane są naturalnemu suszeniu, równomiernie rozłożone i często przerzucane wystawione w całości na słońce. Choć proces ten nie jest skomplikowany to najważniejszym jego aspektem jest właśnie odpowiedni klimat.

Jak palimy naszą kawę ?

Proces palenia kawy jest jednym z najważniejszych elementów, dzięki któremu uzyskamy finalny smak naszej kawy. W naszej palarni staramy się wyciągnąć jak najlepszy smak i aromaty z każdego ziarenka. Posiadamy specjalne piece, a nasi mistrzowie palenia dobierają takie parametry wypalania, które pozwolą nam wydobyć z ziaren pełnie ich możliwości. Wierzymy, że uzyskanie odpowiedniego bilansu pomiędzy stopnie wypalenia, a naturalnymi walorami smakowymi w połączeniu z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem to gwarancja do otrzymania doskonałej filiżanki pysznej i esencjonalnej kawy.

Ziarna kawy Brazylia Cerrado zostały wypalone w stopniu średnim. 

Sposób parzenia

Kawa Maestro Speciale można przygotować w dowolny sposób, zarówno alternatywną metodą parzenia jak aeropress czy drip czy w tradycyjny sposób przy użyciu ekspresu ciśnieniowego lub kawiarki.

 

 


Dokładne informacje o kawie:

Kraj pochodzenia: Brazylia

Region: Cerrado Mineiro

Gatunek: 100% Arabica

Metoda pozyskiwania: naturalna

Wysokość upraw: 800 – 1200 m n.p.m.

Kwasowość: niska

Profil Smakowy: karmel, nugat, czekolada mleczna

Opakowanie: 1000 g

Zobacz również